2018.08.10. Amisiowe plażowanie

Tego roku lato jest gorące, a słoneczko nie zachodzi za chmury. Taka pogoda zachęca nas do plażowania. Amisiaki też postanowiły wybrać się na plażę. Zapytacie gdzie??? Ciocie zorganizowały nam naszą własną, prywatną plaże! W rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” wybraliśmy się do sali w której czekały na nas same niespodzianki:)

Następnie omówiliśmy zasady bezpiecznego zachowania na plaży oraz wymieniliśmy wszystkie niezbędne przedmioty jakie zabieramy ze sobą nad wodę m.in. parasol, czapkę, sandałki, dmuchane zabawki, koc. Ciocie rozdały nam rybki, którymi mogliśmy udekorować nasze dwa baseny. Gdy baseny były już gotowe wskoczyliśmy do nich i wspaniale się bawiliśmy! Ale najfajniejsze było to, że wcale nie byliśmy mokrzy, ponieważ w basenach znajdowały się kulki zamiast wody 🙂

Na każdej plaży jest cudowny, ciepły piasek. U nas też był! A w piasku wspaniałe niespodzianki – piękne muszelki, które musieliśmy odnaleźć. Gdy już każdy z nas miał swój zestaw muszli ciocie pokazały nam jak na nich grać. Z muzykantów zamieniliśmy się w tancerzy i wspólnie bawiliśmy się do wakacyjnych przebojów.