2018.08.06. Bajkowy dzień w Amisiu

Przerwa wakacyjna już się skończyła i Amisiaki pełni energii i optymizmu wrócili do Przedszkola. Sierpień to miesiąc w którym bawimy się i integrujemy, na nowo poznajemy 🙂

W pierwszym tygodniu ciocie zorganizowały nam „Dzień bajek”. Był to dzień niezwykły! Już od samego rana czekały na nas niespodzianki. Po wejściu do Przedszkola powitała nas dobra, bajkowa wróżka, która wyczarowała na naszych twarzach wspaniałe uśmiechy. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Hymmmm tak wspaniała wróżka mogłaby nas witać codziennie!!!

Kolejną atrakcją była zabawa integracyjna – czyli gry i konkursy. Wszystko zaczęło się od malowania twarzy. Każdy mógł się zamienić w swoją ulubioną postać z bajki. Wśród nas znalazły się pszczółki, smerfy, motylki, tygryski, pieski, a nawet świnka Peppa. Zabawa rozpoczęła się od konkursu – ciocie rozdały nam ilustracje przedstawiające bohaterów różnych bajek, następnie czytały pytania, a my zgadywaliśmy której postaci dotyczy zagadka. Po konkursie nadszedł czas na rozprostowanie nóg, czyli zabawy ruchowe. Tańczyliśmy do bajkowych przebojów m.in. „Pszczółka Maja”, „My jesteśmy krasnoludki”, „Gdy szczęśliwy jesteś z Kubusiem tańcz”. Zabawa była przednia.

Wytańczeni, wybawieni, z nowymi siłami przystąpiliśmy do następnego konkursu – tym razem multimedialnego. Polegał on na podaniu tytułu bajki, w której występuje dany bohater. Jednak nie było to tak łatwe jak by mogło się wydawać, ponieważ widzieliśmy tylko skrawki ilustracji.

Gdy już wszystkie konkursy zostały rozwiązane nadszedł czas na relaksacje. Ciocie przygotowały dla nas zaciemnioną salę kinową, w której mogliśmy oglądać nasze ulubione bajki. Ale największą atrakcją okazał się popcorn. Okazało się, że nawet największe niejadki uwielbiają popcorn!

Już nie możemy się doczekać kolejnego dnia zabaw w przyszłym tygodniu!