2019.11.20. Dzień Otwarty u Biedronek

We wtorek Bierdroneczki uczestniczyły w zajęciach „Jesienny dzień”. Były to wyjątkowe zajęcia, ponieważ uczestniczyli w nich również rodzice. Dzień otwarty rozpoczęliśmy śpiewaniem piosenki oraz sprawdzeniem listy obecności. Powitaliśmy każde dziecko indywidualnie oraz powiedzieliśmy sobie jakie są oznaki jesieni. Ciocia pokazała dzieciom jesienny bukiet liści, który mogły dotknąć  i usłyszeć. Po zajęciach na dywanie przeszliśmy do zajęć muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem listków oraz tamburyna. Dzieci wraz z rodzicami ilustrowały ruchem spadające liście oraz szum dużego i małego wiatru. Kiedy zabawy muzyczne dobiegły końca przyszedł czas na zabawy przy tablicy multimedialnej. Amisiaki dopasowywały różne kształty listów do odpowiedniego koloru oraz  ćwiczyły grafomotoryke. Następnym krokiem naszych Dni Otwartych była praca plastyczna pt. „Jesienne Drzewo”. Przedszkolaki do stworzenia tej pracy użyły farb, rolek od papieru, kolorowych listów oraz talerzyków papierowych. Stworzone prace okazały się pięknym odzwierciedleniem naszej jesieni. Po zakończeniu zajęć ciocie wręczyły Biedroneczkom dyplomy w postaci listów. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie  i aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że kolejne dni Otwarte będą przez wszystkich wyczekiwane.