2018.04.16. Zajęcia otwarte u Jeżyków – Segregujemy śmieci

Dziś w grupie Jeżyków wielki dzień. Odwiedziły nas mamy i babcie naszych kochanych przedszkolaków, a wszystko to z okazji zajęć otwartych, które odbyły się dziś w naszej grupie.
Najpierw na porannym kręgu przywitaliśmy wszystkie dzieci i naszych gości, a następnie opowiadaliśmy jaki dziś dzień, jaką porę roku mamy i z czym nam się ona kojarzy. Przedszkolaki wyszukiwały obrazki przedstawiające obecną porę roku i jak na wiosnę przystało wąchały kwiatki.
Tematem zajęć była segregacja śmieci. Nasze dzieciaczki wypadły wspaniale. Własnoręcznie segregowały śmieci do różnych koszów, wykazując przy tym nie małą wiedzę . Musiały odgadnąć co to za tworzywo, z czego jest wykonany dany przedmiot i do którego kosza powinien zostać wrzucony.
Dzieci miały też okazję przy użyciu tablicy interaktywnej wskazywać właściwe i niewłaściwe zachowania odnośnie śmiecenia w miejscach publicznych.
Nie obyło się bez zabaw ruchowych z muzyką. Okazało się , że jeżyki potrafią świetnie naśladować krasnoludki, nawet te najśmieszniejsze.
Bawiliśmy się też świetnie przy użyciu sensorycznej zabawki przedstawiającej kosz na śmieci. Dzieci musiały wpychać paluszkami aluminiowe kuleczki , tak aby znalazły się w koszu.
Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną, wyklejać obrazek torby ekologicznej za pomocą podartej na małe kawałeczki gazety.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i aktywny udział w zajęciach . Do zaobaczenia następnym razem!