2018.03.06. Biedronki robią magnesy na lodówkę

Amisiowe Biedroneczki postanowiły pobawić się w artystów i stworzyć własne magnesy na lodówkę!

Dzięki naszym ciociom w Przedszkolu nigdy się nie nudzimy:) Rozwijamy swoje umiejętności nie tylko w sferze poznawczej ale również zdolności manualne! W tym tygodniu zrobiliśmy magnesy na lodówkę. Każdy z nas ma w domu lodówkę, a na niej różnego typu magnesy przywiezione z wakacyjnych podróży, pamiątki z wycieczek, prezenty. Byliśmy bardzo ciekawi jak takie „lodówkowe ozdoby” powstają. Dzięki naszym ciociom już to wiemy!

Do miseczki wsypaliśmy gips, następnie dolaliśmy do niego wody i mieszaliśmy, mieszaliśmy, mieszaliśmy… aż powstała gładka konsystencja. Naszą masę wlaliśmy do foremek. Chłopcy wybrali wyścigowe auta, a dziewczynki kwiaty i motylki. Następnie odczekaliśmy godzinę aby gips zastygł. Gdy nasze odlewy były gotowe nadszedł czas na malowanie. Jakież powstały cuda! Wspaniałe, kolorowe, a przede wszystkim zrobione przez nas! Na koniec do figurek dokleiliśmy magnesy.

I tak właśnie powstają „lodówkowe ozdoby”. Nasze magnesy zabraliśmy do domów i przykleiliśmy na lodówkach. Wyglądają pięknie. Może Wy też spróbujecie zrobić własne magnesy? Przepis już znacie 😉