2017.10.16. Rozwijamy się dla naszych Amisiaków – szkolenie „C-EYE”

Dziś nasze Przedszkole odwiedził Pan dr inż. Bartosz Kunka oraz Pan Mirosław Smagieł przedstawiciele firmy AssisTech. Panowie zaprezentowali nam nowoczesny sprzęt i oprogramowanie C-Eye – „oko świadomości”, dzięki któremu możliwa jest diagnoza, neurorehabilitacja (tworzenie nowych połączeń neuronowych i kompensacja zniszczonych funkcji mózgu), stymulacja procesów poznawczych, m.in. funkcji językowych, wzrokowo-przestrzennych, myślenia, wyobraźni, rozwijanie procesu komunikacji. Po części teoretycznej przyszedł czas na cześć praktyczną. Nie tylko dzieci mogły wypróbować działanie sprzętu, ale również ciocie i wujkowie. Zaprezentowany sprzęt stwarza duże możliwości rozwoju dla dzieci z różnymi dysfunkcjami, a praca na nim jest przyjemna i atrakcyjna.