2017.08.16 Ahoj piraci w sali II i III

Oj jakie wesołe te wakacje w AMISIU. W zeszłym tygodniu byli Indianie, potem odwiedziliśmy skrzatów w Dolinie. A dziś nie uwierzycie, byli PIRACI…..
Oj tak działo się w każdej sali inne statek….
Zobaczcie sami…
W sali nr 2 była wioska piracka było tak…..kolorowo i wesoło. Te nasze Ciocie Piratki…oj lubią się z nami bawić…

Ahoj żeglarze, ahoj marynarze. Miejcie się na baczności bo dzisiaj do Amisiowego przedszkola zawitali prawdziwi piraci. Przypłynęli na pięknej łodzi i mieli ze sobą gadającą papugę. Opowiadała nam o ich przygodach, a my słuchaliśmy w skupieniu. Oczywiście nie mogło zabraknąć szukania skarbów. Wielkie łupy znaleźliśmy: złota, srebra i biżuterii cała skrzynię. Na koniec robiliśmy własną piracką zabawkę, wystarczy butelka, wody i własna wyobraźnia, a można wyczarować cuda. Bo przecież piraci też potrafią się dobrze bawić 

 

Ahoj piraci w sali nr 3

Dziś w Sali 3 Amisiowego przedszkola dzieci z grupy III i VI miały nie lada piracką niespodziankę. W Sali od rana zacumował statek „Lusecita”. Dzieci przebrały się za piratów, miały za zadanie odnaleźć ukryte w sali obrazki związane z piratami, Szymon miał za zadanie odnaleźć skrzynie skarbów wraz z pomocą Igora. Po odnalezieniu skrzyni dzieci losowały skarby, były czekoladki, lunety i złote rybki spełniające życzenia. Nie zabrakło również zadań rozwijających motorykę małą.