Terapia przez sztukę

Oj dzieje się dzieje się w tym AMISIU. Dzieci się nie nudzą!
Kolejną stałą formą wsparcia realizowaną w Przedszkolu AMIŚ jest Terapia przez Sztukę
Muzykoterapia, jako metoda wykorzystująca wieloraki wpływ muzyki na ustrój psychosomatyczny człowieka stanowi niezwykle cenną metodę w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W istotę muzykoterapii wpisana jest kreatywność, co oznacza, iż na każdym etapie życia człowieka jest w stanie rozbudzić jego twórczą aktywność, wzbogacając tym samym życie wewnętrzne człowieka, jego psychikę oraz intelekt. Dzięki temu, iż w swoich działaniach wykorzystuje i jednoczy elementy innych sztuk – tańca, pantomimy, rysunku czy literatury, muzykoterapia wzbogaca metody psychoterapeutyczne, twórczo inspiruje oraz edukuje. Muzykoterapeutka podkreśla, że terapia sztuką rozwija dyspozycje i aktywność twórczą, co może sprzyjać twórczemu i pełniejszemu kształtowaniu przez człowieka własnego życia, wzbogacając je o nowe zainteresowania, doznania i wartości.
Niektóre dzieci jak Nasz Kacperito odkrył swój ukryty talencik, on uwielbia grać na różnych instrumentach i wówczas dla niego bariery stają się coraz mniejsze.


  • Rok szkolny 2018/2019

  • Rok szkolny 2017/2018
  • Rok szkolny 2016/2017