Terapia neurologopedyczna

Umiejętność prawidłowej komunikacji to jedna ze zdolności człowieka bez której ciężko sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego w naszej placówce w AMI na wszystkich cierpiących na trudności związane z mową czeka neurologopeda. Terapeuta podczas zajęć z pacjentami w każdym wieku korzysta ze znanych metod terapii i ćwiczeń głosowych, oddechowych i całego aparatu artykulacyjnego. W razie potrzeby wykonywane są masaże logopedyczne i regulujące.
W ramach terapii wykorzystuje się elementy metody werbo-tonalnej oraz integracji sensorycznej i metody krakowskiej. Przeprowadzany jest także trening słuchowy.
Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, który pomaga nam uzyskiwać jeszcze większe efekty min: Słuchawki forbrain, Dr. Neuronowski czy programy do alternatwnych metod komunikacji jak Mówik czy Gadaczek.
W Przedszkolu AMIŚ dzieci pracują na nowoczesnycn systemach komputerowych logopedycznych, EDUTERAPEUTIKA i inne.