Nasze Dzieci

Absolwenci AMISIA

Pozdrawiamy serdecznie

Opinie rodziców o Przedszkolu AMIŚ

„O „Amisiu” czyli… wspomnienia warte istnienia.

Gdy moja 4-letnia córka miała rozpocząć swoją przygodę z przedszkolem wybór odpowiedniej placówki był jednym z najtrudniejszych, jakie przyszło nam podjąć jako rodzicom. 3 miesiące wcześniej otrzymaliśmy bowiem diagnozę HFA czyli autyzmu wysokofunkcjonującego. Długo zastanawialiśmy się czy przedszkole „Amiś” będzie odpowiednim miejscem dla naszego dziecka. Nazwa terapeutyczne brzmiała dla nas rodziców, jak jakiś wyrok, szufladka. Po namowach postanowiliśmy spróbować.

Wybór okazał się strzałem w 10. Miejsce było fantastyczne: małe, kameralne sale, niewielka grupa dzieci, wyrozumiałe opiekunki i intensywna terapia, tak niezbędna na starcie dla każdego małego człowieka obarczonego problemami psychoruchowymi.

Były łzy naszego dziecka, były też nasze. Początki wszędzie są trudne. Niczego nie żałujemy, wybór okazał się słuszny. Przez 1,5 roku pobytu w przedszkolu nasza Blanka przestała nosić pampersy, zaczęła samodzielnie jeść stałe pokarmy, częściowo sama się ubierać, potrafiła umyć zęby i wypłukać buzię, pić z kubka, a przede wszystkim zaczęła mówić, mówić, mówić. Teraz to chyba jedno z najbardziej rozgadanych dzieci w fundacji AMI. Ciekawa świata i ludzi, w pełni komunikatywna, zainteresowana otoczeniem. To pierwsze przedszkole nauczyło ją współpracy z innymi, zasad oraz pozwoliło nawiązać pierwsze relacje koleżeńskie. Być może nie takie same, jak u zdrowych dzieci, ale w pełni wartościowe i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w przyszłości. Były też ciocie, które wywarły na nas ogromne wrażenie i którym dziękujemy…, szczególnie jedna (B.). Nie wyobrażamy sobie tego przedszkola bez Niej. Jest bardzo dobrym terapeutą, ma wiedzę i podejście do dzieci z autyzmem. Są tacy ludzie, którzy pozostają w naszej pamięci na zawsze i są też tacy, którzy pozostają także w naszym sercu i Ona jest jednym z nich…     ”

Rodzice Blanki.

Kiedy zamykają się jedne drzwi to zawsze za nimi otwierają się inne…

Dzisiaj właśnie dla mnie takie drzwi się otworzyły. Wkroczyłem w mury nowej szkoły. Zaczynam naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Bardzo chciałem iść już do szkoły i nie mogłem doczekać się tego pierwszego dnia:-) Troszkę się denerwowałem ale z ochotą poszedłem poznać nowe koleżanki, kolegów i nowe Panie. Mam nadzieję że szybko zaklimatyzuję się w nowym miejscu i będę mógł zdobywać tu nową wiedzę i umiejętności.
Przy tej okazji chciałbym podziękować również moim Ciociom z przedszkola Amiś,które przez te 2 lata tak dużo mnie nauczyły:-) Pomogły mi uwierzyć w siebie i stać się pewniejszym w grupie. Nauczyły mnie odkrywać swoje mocne strony i pokonywać słabości.

To również dzięki Wam mogłem dzisiaj pewniej wkroczyć w mury nowej szkoły.
Dziękuję HUBERT

04.09.2017 FANPAGE facebook Hubert Borowski

Czas w Przedszkolu AMIŚ to był ważny czas. Dwa lata temu posłaliśmy tam nieopierzone, lękliwe, choć głodne świata dziewuszki, aby w tym roku wyszły z niego pewne siebie zuchy. Już brakuje nam tych wspólnych chwil z Ciociami, które każdego dnia wymyślały nowe przygody, żartowały, koiły smutki i pomagały pokonywać lęki. Przedszkole kolorowe, radosne, chciałoby się powiedzieć 'świetnie wyposażone’, ale nie tylko w sprzęt, przede wszystkim w ludzi ❤ pozdrawiamy – Lena, Kala, Iza i ich Rodzice.