13.01.2022 Lód i lody

Zabawy z lodem

Zima trwa, a my odkrywamy jej uroki i przy okazji uczymy się ciekawych rzeczy.
Zabawy badawcze, sensoryczne i  eksperymenty to forma zabawy połączonej z nauką, którą dzieci lubią najbardziej. Dlatego postanowiliśmy, że wszystkich ciekawostek o lodzie dowiemy się poprzez  odkrywczą zabawę.                                                                  Nasze Maluszki miały dziś  trudne zadania. Najpierw trzeba było zbadać czy lód jest zimny czy ciepły, ciężki czy lekki. Dlatego każde dziecko musiało wziąć bryłkę lody do ręki i sprawdzić to dokładnie na własnej. Potem okazało się, że nasze  bryłki lodu kryją w sobie jakieś zamrożone skarby. Dzieci z wielką ochotą zabrały się do tego, aby odkryć zagadkę i koniecznie zobaczyć, co jest w środku.  Najpierw roztapiały lód polewając go wodą z pipetki, ogrzewały go rękami a na koniec zdecydowały się rozkruszyć go młotkiem J. Kolejną zabawą były lodowe kwiatki. Każdy był innego koloru i każdego można było polizać  i odgadnąć jaki to smak.

Oprócz tego dzieci tworzyły obrazy na śniegu a pomagały im Emilka i Marcin z grupy Starszaków.