2022.04.22 Światowy Dzień Ziemi

„Ziemio nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Przedszkolaki obchodziły dziś Światowy Dzień Ziemi. Święto to ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd oraz segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Każda z grup wykonała wspólna pracę pokazującą jak dbamy o środowisko poprzez wykonanie makiety przedstawiającej otaczającą nas przyrodę,  co sprzyja naszej planecie czy dopasowanie obrazków o uśmiechniętej i smutnej Ziemi oraz  pomalowanie globu rosnącą farbą.