2020.10.22 Kolorowa i wesoła jesień u Biedronek

Przez ostatnie tygodnie jak na październik przystało towarzyszyła nam tematyka jesienna. Poznawaliśmy w polisensoryczny sposób dary jesieni. Dzięki zastosowanej Terapii Snoezelen wąchaliśmy, dotykaliśmy, oglądaliśmy, słuchaliśmy odgłosów a nawet smakowaliśmy niektórych rzeczy. Zmysły są naszym przewodnikiem po świecie. To dzięki nim odbieramy bodźce ze środowiska, które nas otacza. Amisiaki wybrały się na spacer po wirtualnym lesie w celu zbierania grzybów. Dzieciom bardzo podobały się takie niecodzienne zajęcia. Ze zgromadzonych rzeczy wykonaliśmy wspólną prace plastyczna w formie collage – „Nasze Amisiowe drzewo”.  Wraz ze zrobionymi przez dzieci muchomorkami stała się wspaniała dekoracją sali.  Dopełnieniem naszego kącika są jeżyki z ziemniaków, które zamieszkały pod drzewem obok jesiennych przysmaków. Pracowaliśmy także Metoda Dobrego Startu. Przy dźwiękach jesiennej piosenki kreśliliśmy kontury grzybów. Otaczająca nas pora roku okazała się bardzo kolorowa i wesoła, jednak z tęsknotą czekamy na mroźną zimę.