2020.02.13. Bal Karnawałowo-Walentynkowy

Dzisiaj w naszym Amisiowym przedszkolu odbył się bal karnawałowo-walentynkowy, na który przybyli także uczniowie z Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Ami. Wszystkie dzieci i ciocie miały dziś na sobie ubrania w kolorze czerwonym. Nasz bal rozpoczęliśmy od powitania dzieci i uczniów oraz od krótkiej rozmowy na temat WALENTYNEK. Następnie przyszedł czas na zabawy z kolorowymi balonikami. Prowadząca puszczała muzykę, a następnie ją zatrzymywała. Zadaniem każdego dziecka było podniesienie jednego balonika i powiedzenie jakiego jest koloru. Dzieci i ciocie miały również okazję pobawić się z chustą animacyjną. Przy muzyce wchodziliśmy na dany kolor oraz zamienialiśmy się miejscami przechodząc pod chustą. Do wspólnej zabawy wykorzystaliśmy baloniki, które na niej położyliśmy, a następnie nią falowaliśmy – najpierw wolno a później szybko. Po zabawach z balonami i chustą przystąpiliśmy do swobodnej zabawy przy najpopularniejszych dziecięcych przebojach. Podczas piosenki „Jedzie pociąg” wszyscy ustawiliśmy się jeden za drugim, a nasz pociąg wyjechał aż na korytarz Fundacji, to było super! Na koniec balu prowadząca wręczyła każdemu dziecku lizaka w kształcie serca. Dziękujemy za wyśmienitą wspólną zabawę!