2019.05.30 Myszki poznają obowiązki domowe rodziców

W tym tygodniu na zajęciach dydaktycznych przybliżaliśmy pracę jaką wykonują rodzice w domu. Zapoznaliśmy się obowiązkami domowymi. Dziewczynki mogły same sprawdzić się w tych czynnościach, które jak się okazało sprawiły im wiele radości. Wykorzystując przedszkolne przedmioty dałyśmy sobie radę. I tak Julia sprawdziła jak się zamiata, skręca przedmioty oraz gotuje pyszne obiadki. Lenka próbowała zmywać naczynia oraz prasować ubrania. Zuzia odkurzyła nam dywan, wyprowadziła pieska na spacer oraz naprawiła auto.
Dziewczynki także poznały przedmioty do sprzątania, których używają w domu. Miałyśmy okazję sprawdzić jak korzysta się z mopa, zmiotki i szufelki oraz ściereczek do wycierania kurzu.
Wiedząc jak działają urządzenia odsłuchałyśmy nagrania, na którym Myszki starały się odgadnąć wykonywane czynności i wskazać je na obrazkach. Dziewczynki usłyszały dźwięki odkurzacza, pralki, gotowania oraz zmywania naczyń.
Znając ilość obowiązków jaką mają rodzice Myszki wspólnie z ciociami przygotowały bukieciki kwiatów. Podczas spaceru zebrałyśmy kolorowe kwiatki polne i stworzyłyśmy piękne kompozycje kwiatowe.