2019.03.28. Kuchcikowo – Pasta Jajeczna

Jak wszyscy wiemy zbliża się Wielkanoc, z tej okazji będziemy dużo rozmawiać o zajączkach, pisankach i tradycjach wielkanocnych. Z tymi świętami  bardzo kojarzą się jajka, dlatego też w przedszkolu przygotowaliśmy Jajeczne Kuchcikowo. Było bardzo smacznie. Dzieci zgodnie z przepisem zawartym w  książce kucharskiej przygotowały smaczną pastę jajeczną. Na początku dzieci z niewielką pomocą cioć rozgniatały jaja na gładka masę. Następnie samodzielnie dosypywały siekany szczypiorek i pachnącą rzeżuchę. Dzieci do całości dodawały też majonez, by nadać paście kremową konsystencję. Dobrze wymieszaną masę doprawiano solą i pieprzem według uznania. Niektóre dzieci w związku z alergią pokarmową przygotowywały swoją pastę na bazie dojrzałego awokado. Wszystko  było bardzo pyszne i w całym przedszkolu zapachniało już świętami.