2019.03.21. Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie dużych Biedronek

Podczas wczorajszych zajęć wspólnie z rodzicami przywitaliśmy nową porę roku, a mianowicie Wiosnę. Po uroczystym przywitaniu rodziców przystąpiliśmy do naszych zajęć. Najpierw wspólnie przy użyciu tablicy multimedialnej sprawdziliśmy listę obecności, zaznaczyliśmy dzień tygodnia i miesiąc, sprawdziliśmy pogodę, a na końcu zaznaczyliśmy w kalendarzu pierwszy dzień Wiosny. Ciocie przygotowały dla dzieci i rodziców mnóstwo wiosennych zagadek. Następnie ciocia przyniosła kostkę, w której ukryte były wiosenne kwiaty, naszym zadaniem było dopasować wyraz do ilustracji. Ciocie przygotowały dla nas również woreczki sensoryczne, w których znajdowały się różne ziarenka. Mogliśmy je oglądać i dotykać, naszym zadaniem było dopasowanie wyrazów do woreczków. Oprócz oglądania i dotykania darów wiosny, mogliśmy ją również poczuć. Ciocie przygotowały dla nas olejki zapachowe, wspólnie z rodzicami odgadywaliśmy wiosenne zapachy. Dla rodziców przygotowaliśmy zagadki smakowe, dzieci miały do wyboru kilka warzyw i owoców. Poprosiliśmy rodziców o zamknięcie oczu, a następnie dzieci karmiły rodziców. Rodzice zgadywali jakie warzywa i owoce wybrały dla nich dzieci. Zagadki smakowe okazały się bardzo kwaśne, większość dzieci zdecydowało się na podanie rodzicom cytryny, miny rodziców były bardzo śmieszne 🙂 . Na naszych zajęciach nie mogło zabraknąć zajęć technicznych. Z pomocą rodziców wykonaliśmy piękne ogrody w słoikach. Nasze zajęcia umilały również piosenki, wspólnie z rodzicami śpiewaliśmy i ilustrowaliśmy ruchem piosenki takie jak: „Maszeruje wiosna”, „Taniec Mai” i „If you happy”. Na koniec zajęć dzieci recytowały wiersz i odbyło się wręczenie dyplomów. To były super zajęcia, duże Biedronki bardzo ucieszyły się z obecności swoich rodziców w przedszkolu.