2019.03.21. Pierwszy Dzień Wiosny u Jeżyków – Dzień Otwarty dla Rodziców

Grupa Jeżyków świętowała wspólnie z rodzicami Pierwszy Dzień Wiosny. Zabawy nie było końca. Na Porannym Kręgu dzieci aktywnie pracowały, sprawdziły obecność, dzień tygodnia, porę roku i pogodę. Dzieci zgodnie z tradycją stworzyły Marzannę, aby odpędzić Panią Zimę. Kiedy już pożegnaliśmy zimę zaśpiewaliśmy piosenkę na przywitanie nowej pory roku. Poznawaliśmy symbole wiosny i przyozdobiliśmy nimi suknię multimedialnej wiosny. Dzieci pochwaliły się również swoimi umiejętnościami językowymi i śpiewając nazywały kolory kwiatów po angielsku. Wspólnie z rodzicami wysiewaliśmy nasiona rzeżuchy. Teraz będziemy mogli codziennie obserwować, jak wysiana przez nas roślinka wyrasta. Na zakończenie dzieci otrzymały medale za aktywne uczestnictwo w zajęciach i tak cudowne powitanie nowej pory roku – wiosny.