2018.09.26. Wyjście do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli

Dziś przedszkolacy z AMISia udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli. Przeprawa była długa i męcząca ale czekające na nas atrakcje warte były tego wysiłku.

Na miejscu czekała na nas przemiła Pani Policjantka i Pan Policjant. Oprowadzili oni nas po budynku Komendy – mogliśmy zobaczyć centrum dowodzenia z podglądem ze wszystkich kamer, miejsce przesłuchiwania podejrzanych z lustrem weneckim, sale konferencyjną oraz wiele innych ciekawych miejsc. Policjanci opowiedzieli nam o swojej pracy, umundurowaniu, wyposażeniu oraz o bezpieczeństwie jakie należy zachować poruszając w ruchu ulicznym. Obejrzeliśmy mundury, kajdanki, czapki, a nawet broń… 😉 Na szczęście nie była to prawdziwa broń. Abyśmy byli zawsze bezpieczni i widoczni na drodze otrzymaliśmy odblaskowe opaski.

Następnie udaliśmy się na zewnątrz Komendy gdzie mogliśmy zobaczyć specjalnie tresowanego policyjnego psa oraz obejrzeć radiowóz. Samochód policyjny szczególnie przypadł nam do gustu. Mogliśmy do niego wsiąść i udawać prawdziwych Funkcjonariusz Policji. Spodobały nam się sygnały świetlne i dźwiękowe. To była bardzo udana wycieczka edukacyjna. Pani i Panu Policjantowi bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie i przekazanie ogromnej wiedzy. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję się spotkać – oczywiście w celach edukacyjnych 🙂