2018.09.20. Amisiaki świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!!!

Czy wiecie, że 20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka???

My wiemy i dlatego dziś w Przedszkolu Amiś świętowaliśmy to ważne wydarzenie. Tak szczególny dzień rozpoczęliśmy od zabaw i gier integracyjnych. Nasze Amisiaki bardzo lubią śpiewać, tańczyć, poruszać się w rytm muzyki. Ponieważ symbolem naszego Przedszkola jest Miś AMIŚ dzieci ozdobiły misiowe serduszko. Do wyboru miały mnóstwo czerwonych elementów m.in. guziki, nalepki, różnej faktury materiały i papier, brokat, serduszka. Dzieci użyły całej swojej wyobraźni i energii aby jak najładniej udekorować Misia. Nasz Amisiowy Miś jeszcze nigdy nie wyglądał tak ładnie i lśniąco!

Z artystów zamieniliśmy się w kucharzy i rozpoczęliśmy zajęcia Kuchcikowo. Ciocia Marzenka upiekła dla nas przepyszne ciasteczka w kształcie Misia Amisia. Ciasteczka polaliśmy czekoladą. Zamiast czekolady do wyboru mieliśmy również dżem wiśniowy i truskawkową nutellę. Tak przygotowane smakołyki ozdobiliśmy różnymi posypkami. Bardzo lubimy zajęcia z Kuchcikowa. Lubimy bawić się w kucharzy, ale najbardziej lubimy jeść przygotowane pyszności 🙂

Po zajęciach każdy Amisiak otrzymał prezenty – lizakowego kwiatka oraz dyplom „Dzielnego Przedszkolaka”.

Wszystkim Przedszkolakom, małym i tym trochę większym, Amisiakom i Przedszkolakom z innych placówek w dniu ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze. Uśmiechu, radości, energii i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Odwagi w odkrywaniu otaczającego świata. A przede wszystkim dużo, dużo miłości!!!