2018.08.23. Dzień rozkoszy – dzień czekolady

Wszędzie pachnie czekolada

Ahhhh co to był za dzień. Może to troszkę z racji pożegnania wakacji, może troszkę z racji przywitania nowego roku szkolnego, a może po prostu dlatego żeby buzie nam się śmiały. Właśnie dziś w Przedszkolu AMIŚ był czekoladowo-czekoladowy dzień z czekoladą.

Dokładnie to było tak przyszła do nas ciocia Ola i poprowadziła słodko, słodką Terapię przez Sztukę. Tematem przewodnim była piosenka „Czoko, czoko, klap, klap…”. Czego dziś nie ćwiczyliśmy na zajęciach – były i kolana, i pięty, i ręce, i głowa, ale było fajnie. Ciocia Ola musiała na nasze zajęcia przynieść bardzo, bardzo, bardzo dużo instrumentów, bo całe przedszkole bawiło się wspólnie w rytmie słodkiej muzyki. To były super zajęcia, bardzo dziękujemy cioci Oli za super przygotowaną Terapię przez Sztukę.

Następnie wszyscy przenieśliśmy się do pięknie pachnącej czekoladą sali Biedronek. Tam nastąpiła kulminacja dzisiejszego dnia. Na początku ciocia opowiedziała nam z czego powstaje czekolada i mogliśmy nawet spróbować suchego kakao. Jednak najfajniejsze było wielozmysłowe poznawanie właściwości czekolady. Za pomocą wzroku, smaku, zapachu i dotyku poznawaliśmy różne rodzaje czekolad od mlecznej, gorzkiej, z orzechami, z truskawkami po białą. Na koniec dnia odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci wybierając składniki spośród: różnych orzechów, migdałów, wiórek kokosowych, żelek, rodzynek, suszonego ananasa tworzyły ulubiony smak czekolady. Każdy wrzucał składniki do specjalnie przygotowanej foremki, a następnie ciocia zalewała wszystko płynną czekoladą. Mniam, mniam pyszotka najlepsza była degustacja.