2018.06.26. Multimedialny dzień w Amisiu

Dziś ciocie przygotowały dla nas dzień multimedialny. Każda sala wybrała to co najbardziej lubi. Jeżyki multimedialny dzień rozpoczęły od multimedialnych zajęć dydaktycznych. Rozmawialiśmy o wakacjach w górach. Na tablicy wskazywaliśmy pasma górskie, części garderoby jakie powinniśmy założyć na górską wyprawę. Obejrzeliśmy film edukacyjny dzięki któremu poznaliśmy zasady bezpieczeństwa podczas takich wycieczek. Po części edukacyjnej czekały na nas nasze ulubione gry multimedialne. Lubimy rywalizację, więc gry, w których musieliśmy zdobywać punkty, sprawiły nam wielką radość.

Sówki i Myszki odwiedziła nasza przyjaciółka Balbinka. Ileż było wspólnej radości i zabawy.  Balbinka przywitała się z każdym z nas, a my ułożyliśmy dla niej tor po którym mogła jeździć. Ta wizyta sprawiła nam wiele przyjemności. Okazało się, że każdy z nas doskonale posługuje się tabletem i może kierować Balbinką.

Biedroneczki spędziły multimedialny dzień z Doktorem Omnibusem. Bardzo lubimy gry i ćwiczenia wykonywane na tablicy multimedialnej. Dzięki tej świetnej zabawie poznajemy świat i zdobywamy mnóstwo wiedzy. Dziś ćwiczyliśmy co jest miękkie a co twarde, co jest mokre a co suche, co do czego pasuje, rozpoznawaliśmy czynności, liczby oraz odgłosy zwierząt. Po każdej wygranej rundzie czekała na nas nagroda, którą mogliśmy sami wybrać. Były puzzle, gra na instrumentach, poszukiwanie ukrytego elementu. Bardzo lubimy naukę przez zabawę.