2018.06.21. Kuchcikowo – truskawkowy zawrót głowy!

Truskawkowy zawrót głowy!

W Amisiowym przedszkolu odbyło się pyszne Kuchcikowo. Tym razem nasze dzieci miały do wykorzystania pyszne, świeże, czerwone truskaweczki oraz jogurty. Dzieci zaczęły od wrzucenia truskawek do blendera, następnie dolewały jogurt waniliowy i jogurt naturalny do owoców. Po uruchomieniu blendera byliśmy światkiem pięknego widowiska, które działo się w szklanym dzbanku. Widok ten bardzo nas zachwycił, kolory zaczęły się bardzo szybko mieszać z czerwieni i bieli powstał róż. Ciocie rozlały tą pięknie wyglądającą miksturę do naszym miseczek, a dzieci biorąc łyżki w dłoń zaczęły nieśmiało próbować smak. Jak wiadomo początki bywają trudne, ale z czasem każdy bez wyjątku przełamał się do skosztowania koktajlu. Oczywiście niektórzy po pierwszych trzech łyżkach zrezygnowali, ale jak wiemy to i tak bardzo duży sukces. Byli i tacy którzy prosili o dokładkę, bo koktajl bardzo im posmakował . Truskawki, które nie były wykorzystane do koktajlu w mig zniknęły w ustach smakoszy. To było bardzo udane Kuchcikowo, bo tegoroczne owoce są naprawdę smaczne.