2018.06.19. Amisiowa strefa kibica

Piłka nożna to sport, który łączy pokolenia. Kochają ją osoby starsze, dorośli, mężczyźni, kobiety, a także dzieci. W naszym przedszkolu jest wielu kibiców piłki nożnej. A dziś jest szczególny dzień dla wszystkich kibiców! Polska kadra narodowa zagra swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Rosji z reprezentacją Senegalu. My również chcieliśmy wesprzeć „naszych” i pokazać jak kibicują Amisiaki! Wraz z ciociami pomalowaliśmy swoje twarze w narodowe barwy i głośno zaśpiewaliśmy „Polska biało-czerwoni”! Ciocie przygotowały dla nas gadżety piłkarskie – biało-czerwone bransoletki oraz ogromną flagę.

Tak przygotowani rozegraliśmy własny mecz piłkarki. Najpierw grali chłopcy, a dziewczęta kibicowały jako cheerleaderki z pomponami. Później role się odwróciły. Musimy przyznać, że nasze dziewczyny bardzo dobrze sobie radzą na boisku. Ileż było przy tym zabawy i śmiechu!

Po powrocie do przedszkola wspólnie obejrzeliśmy fragment meczu, w którym grała nasza reprezentacja. Rozmawialiśmy o znanych piłkarzach. Ale najważniejsze wydarzyło się na koniec „strefy kibica”. Odwiedziła nas Bella. Naszykowaliśmy dla niej dwie miseczki z jedzeniem (w obu były te same smakołyki, w takiej samej ilości). Jedną miseczkę położyliśmy na fladze Polski, drugą na fladze Senegalu. Zgadnijcie, którą miseczkę wybrała Bella??? Oczywiście POLSKI!!!