2018.06.15. Piknik rodzinny w Gajewnikach

Coroczną czerwcową tradycją stało się już „Święto rodziny – piknik rodzinny” organizowany w Stadninie koni Gajewniki przez Niepubliczne Przedszkole Integracyjne AMIŚ.

15 czerwca 2018 r. Amisiaki wraz ze swoimi rodzinami zawitali do Gajewnik. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Przedszkola AMIŚ Anna Rutkowska, która powitała przybyłych gości.

Gdy już wszyscy zajęliśmy wygodne miejsca rozpoczęło się przedstawienie pt. „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Aktorami byli nasi rodzice i rodzeństwo. Była to dla nas ogromna niespodzianka, gdyż rodzice swój udział w przedstawieniu, zachowali w tajemnicy. Wszystkim występującym gratulujemy talentu, odwagi i poczucia humoru. Było to niezwykłe widowisko, które nas zaciekawiło, rozbawiło, a przede wszystkim bardzo nam się podobało. Serdeczne podziękowania płyną nie tylko od Amiskiaków, ale również od Kadry organizującej piknik rodzinny – drodzy rodzice dziękujemy za zaangażowanie, optymizm, poświęcony czas na próby, a przede wszystkim za chęć wzięcia w występie, przygotowania spektaklu dla naszej Amisiowej społeczności 🙂

Przedszkolacy nie pozostali dłużni i odwdzięczyli się rodzicom wierszykami, piosenkami, zdjęciami, zamieszczonymi na prezentacji. Mamy nadzieję, że nasza niespodzianka spodobała Wam się tak samo jak Wasza nam.

Po części artystycznej przyszedł czas na prezenty. Przygotowaliśmy dla naszych mam przepiękne, własnoręcznie ozdobione serwetniki. Mamy nadzieję, że zagoszczą na naszych stołach. Tatusiowie otrzymali drewniane zawieszki do kluczyków w kształcie auta – czyli to co panowie lubią najbardziej 🙂

I tu spotkała nas kolejna niespodzianka – prezenty z okazji dnia dziecka! Otrzymaliśmy niesamowite, interaktywne roboty. Te zabawki bardzo nam się spodobały. Gdyby nie ogromna ilość czekających na nas atrakcji i brak czasu, pewnie od razu wszyscy byśmy zaczęli się nimi bawić 🙂

Podarunki nie minęły nikogo 🙂 Również nasze ciocie otrzymały niespodziankę… przepiękne białe róże wraz ze słowami podziękowania za trud i wysiłek włożony w pracę dydaktyczną i wychowawczą.

W Gajewnikach odwiedzili nas niezwykli goście – Centrum Edukacyjne ATOM. Panie z Centrum często odwiedzają nasze Przedszkole, pokazują różne eksperymenty, wyjaśniają zjawiska, uczą, bawią, zaskakują. Zawsze czekamy na nie z niecierpliwością i ciekawością – cóż nowego wymyślą tym razem. Na pikniku rodzinnym Pani jak zwykle nas nie zawiodły. Pokazały nam magiczny świat baniek mydlanych – czyli to co dzieci lubią najbardziej! Panie czarowały tworząc różnej wielkości bańki, tęcze, kule, które po dotknięciu zamieniały się w dym. Ale najbardziej spektakularne były płonące bańki. Tylko najodważniejsi z rodziców zdecydowali się wypróbować je na własnych dłoniach. Dla nas Panie przygotowały coś bardziej bezpiecznego – „zamykały” nas w bańkowym tunelu.

Kolejną atrakcją była przejażdżka bryczką. Wraz z naszymi rodzinami mieliśmy możliwość pooddychać świeżym powietrzem, porozmawiać, zwiedzić okolicę. Sami zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy…

Na nudę nie było czasu! Ciocia Małgorzata i Agata przygotowały kącik malarski, w którym ozdabiały nasze twarze i rączki niesamowitymi rysunkami. Mieliśmy możliwość stać się kotkami, myszkami, tygryskami, piratami, motylkami, pieskami, a nawet…wampirami! Dzięki naszym utalentowanym ciociom powstały serca, truskawki, jaszczurki, auta, kwiatki. Malarskiemu czarowi nie oparli się nasi rodzice, też chcieli pięknie wyglądać! Każdy z nas otrzymał gadżet (kwiatka, pieska, miecz) z balonów.

Naszą coroczną tradycją jest zwiedzanie stajni. Bardzo lubimy wszystkie zwierzęta, a konie w szczególności. Mogliśmy je podziwiać i głaskać.

Zaplanowane przez nasze ciocie atrakcje wymagały od nas dużo energii. Na szczęście mogliśmy zregenerować siły i odpocząć przy obfitym posiłku. Bardzo dziękujemy mamom, które upiekły przepyszne ciasta i babeczki.

Dużym powodzeniem cieszyły się nasze przedszkolne kroniki, w których znajdują się zdjęcia z całego roku szkolnego 2017/2018. Dokumentują one zajęcia dydaktyczne, spacery oraz wszystkie imprezy i wycieczki 🙂 Miło powspominać co się działo w Przedszkolu AMIŚ, a działo się wiele!

Po posiłku i odpoczynku przyszedł czas na zawody sportowe na świeżym powietrzu! Zostaliśmy podzieleni na grupy i rywalizowaliśmy o wspaniałe nagrody.

Pierwsza grupa miała za zadanie dotykiem odgadnąć co ukryte jest w worku/pudełku. Okazało się, że jesteśmy w tym świetni! Potrzebna była dogrywka, a i tak Lena Siuta i Adaś Kopka wspólnie zajęli pierwsze miejsce na podium.

Zadaniem dla drugiej grupy było przelewanie wody. Zgadnijcie kto pierwszy napełnił do połowy 5 litrową butelkę? Nasza syrenka Helenka! Gratulujemy wygranej!

Grupa trzecia budowała wierzę z drewnianych klocków. W ciągu 30 sekund miała powstać najwyższa wieża. Najlepszym konstruktorem okazał się Adaś Kryziński.

Grupa Biedronek wzięła udział w czwartej konkurencji „wyścigu kelnerów”. Każdy uczestnik otrzymał tacę z plastikowymi piłeczkami. Naszym zadaniem było dobiegnięcie do mety, nie gubiąc po drodze ani jednej piłki. Najszybszy okazał się Alan z mamą.

Konkurencja dla Myszek, o dźwięcznej nazwie „Piegusek”, polegała na naklejeniu na naszych buziach jak najwięcej kolorowych piegów. Naszym pieguskiem został Kacper. Nie możemy wyjść z podziwu, jak mama Kacpra umieściła na jego małej buźce aż tyle piegów!

Na koniec odbyły się zawody Kadra przedszkola przeciwko Rodzicom. Obie drużyny wystawiły najlepszych, najszybszych, najzwinniejszych zawodników. Do pokonania był tor przeszkód, który wymagał od uczestników kondycji, koordynacji i poświęcenia. Dziękujemy wszystkim za doping. Szczególnie dziękujemy cheerleaderką za wspaniałe wsparcie.

Drugą konkurencją dla dorosłych było przeciąganie liny. W tym starciu drużyna Kadry nie miała szans z silną drużyną Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Czas szybko płynie, rok szkolny dobiega końca w związku z tym rozdaliśmy dzieciom dyplomy zakończenia roku szkolnego 2017/2018, pamiątkowe albumy i pożegnaliśmy absolwentów Kacpra i Alana, którzy byli z nami od początku istnienia przedszkola AMIŚ. Składamy im jeszcze raz gorące życzenia szczęścia, radości i sukcesów w kolejnym etapie edukacji.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za aktywny udział w pikniku. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznych atrakcji!!!