2018.04.20. Muzeum Bajkowych figur woskowych w Łodzi

Amisiaki zwiedzają
Dzieci z Przedszkola AMIŚ wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bajkowych Figur Woskowych do Łodzi. Droga autokarem przebiegła bardzo szybko. Dzieci podziwiały widoki za oknem i opowiadały o tym co widzą. Na miejscu już na korytarzu powitał nas Sid Leniwiec z bajki Epoka Lodowcowa. Następnie dzieci udały się na warsztaty plastyczne. Przedszkolaki same lub z pomocą mamy i cioci wykonywały gliniane dekoracje. Dzieci rozgniatały ginę w dłoniach, a następnie foremkami wycinały różne kształty. Tak wykonane wzory dzieci dekorowały za pomocą różnobarwnego brokatu. Warsztaty te były dla dzieci nowym i ciekawym doświadczeniem.

Następnie dzieci udały się na projekcje filmu 3D o dinozaurach. Amisiaki mogły zobaczyć świat dinozaurów i poczuć namiastkę klimatu tamtych czasów. Po filmie dzieci oglądały kilka krótkich bajek o postaciach, które znajdują się w tym łódzkim muzeum. Był to bardzo dobry wstęp do przejścia do sali z figurami woskowymi. Film o dinozaurach zachęcił dzieci do zabawy w archeologów, dzieci w dużej piaskownicy za pomocą pędzelków i innych narzędzi odkrywały ukryty szkielet prastarego dinozaura.

Po wizycie w Sali kinowej dzieci udały się do pomieszczeń gdzie znajdują się figury postaci z bajek. Dużą atrakcją był Gargamel i Smerfy:

Odwiedziliśmy również inne bajki:

  • Spandzbob kanciasto porty
  • Shrek
  • Pingwiny z Madagaskaru
  • Gwiezdne wojny