2018.03.20. Szalone wyścigi robotów w sali Biedronek

Biedroneczki bardzo lubią zajęcia „Klik i umiem to w MIG”. Tym razem naszą przygodę z „technologią” rozpoczęliśmy od ćwiczeń z DrOmnibusem i wykonywaniem zadań na tablicy multimedialnej.

Po takiej rozgrzewce przeszliśmy do trudniejszych ćwiczeń. Ostatnio dużo rozmawialiśmy o kosmosie, planetach, rakietach, a przede wszystkim o podróży na Marsa. Tak się akurat złożyło, że tego dnia odwiedziła nas nasza ulubiona koleżanka Balbinka. Kreatywne Biedroneczki od razu wpadły na pomysł zafundowania jej wspaniałej podróży marzeń. Zbudowaliśmy dla Balbinki rakietę, drogę  i postanowiliśmy wysłać ją w kosmos.

Na tym nasze przygody się nie zakończyły. Niespodziewanie odwiedził nas przyjaciel Balbinki – Romek. Romek nie przepada za kosmosem i lotami, ale za to bardzo lubi się ścigać! Zbudowaliśmy dla naszych robotów tor wyścigowy. Były to prawdziwe wyścigi!!! Była rywalizacja, emocje, a przede wszystkim niesamowite wsparcie kolegów i koleżanek z naszej grupy, którzy krzycząc, śpiewając i wymachując pomponami zagrzewali nas do walki.