2018.03.08. Dzień Kobiet w AMISIU

Dziś święto wszystkich kobiet. Jedyny dzień w roku, w którym małe i duże kobietki, bez względu na wiek, razem świętują. Od samego rana w całym Przedszkolu słyszeliśmy: Dzień kobiet, dzień kobiet niech każdy się dowie, że dzisiaj w AMISIU odbywa się dzień kobiet!!!

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od podróży w czasie… Przenieśliśmy się do PRL-u. Dużą atrakcją dla dzieci był zorganizowany przez ciocie z sali Jeżyków pokaz bajek w specjalnie przygotowanej zaciemnionej sali. Pokaz bajek odbył się na sprzęcie z PRL-u, rzutniku na kliszę Ania. Ciocia Agnieszka odegrała rolę narratora i z wielkim zaangażowaniem czytała naszym Amisiakom bajki. Dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem słuchały cioci.

Kolejną atrakcją z okazji Święta Kobiet było malowanie twarzy. Przedszkolaki wybierały wymarzony wzór, a ciocia Kinga malowała go na rękach, czołach i policzkach. Były autka, kwiaty, koty, smoki i pająki. Każdy z nas wyglądał wyjątkowo i niepowtarzalnie. Sami zobaczcie jakie kolorowo wyglądamy:)

Oczywiście nie mogło zabraknąć śpiewów, tańców i gry na instrumentach muzycznych. Dzięki cioci Oli Amisiaki świetnie się bawią w trakcie zajęć Terapii przez Sztukę.

W końcu nadszedł czas na prezenty!!! Nasi chłopcy obdarowali swoje koleżanki pięknymi kwiatami i słodkościami. Oczywiście nie zapomnieli o ciociach w sekretariacie i Pani Dyrektor.

Tego dnia niespodzianka spotkała nawet Amisiowe ciocie. Panowie z Fundacji wraz z Panem Prezesem obdarowali wszystkie Panie pięknymi żółtymi tulipanami oraz mnóstwem życzeń.

Gdy dzień dobiegał końca okazało się, że rodzice naszych przedszkolaków również nie zapomnieli o Dniu Kobiet. Pan Robert jako przedstawiciel Rady Rodziców wręczył wszystkim Paniom z Przedszkola i Fundacji piękne tulipany. Oczywiście kwiaty otrzymały także Amisiowe dziewczynki, a Pani Dyrektor przepiękny bukiet tulipanów.

Dzisiejszy dzień był bogaty w atrakcje, dziewczynki i ciocie zostały obdarowane kwiatami i ogromem życzeń. Chłopcy i Panowie bardzo się starali i zadbali o to by każda ciocia i dziewczynka otrzymała kwiatek.

W imieniu wszystkich Pan z Przedszkola, Fundacji i Sekretariatu oraz Pani Dyrektor pragniemy podziękować wszystkim Amisiowym chłopcom, Panom z Fundacji, Panu Prezesowi oraz rodzicom za pamięć, życzenia, kwiaty. Za to, że dzięki Waszym staraniom ten dzień był wyjątkowy i pełen niespodzianek.