2018.02.16. Bajkowy tydzień w sali Biedronek

W tym tygodniu nasze Biedroneczki wybrały się do krainy bajek, w której czas płynął nam miło, a poznani bohaterowie bardzo przypadli nam do gustu. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od „Teatru cieni”. Poznaliśmy cienie różnych zwierząt, które musieliśmy dopasować do kolorowych obrazków. Eksperymentowaliśmy ze światłem, teraz już wiemy przez jakie przedmioty i faktury „przechodzi” a przez jakie nie. Obejrzeliśmy spektakl z teatru cieni pod tytułem „Trzy małe świnki”. Tak nam się spodobała ta forma bajki, że sami postanowiliśmy pobawić się w aktorów i spróbować wyczarować z naszych dłoni przeróżne postacie.

Z „Teatru cieni” przenieśliśmy się do „Teatrzyku kukiełek”. Teraz już potrafimy odróżnić kukiełkę od marionetki i pacynki. Czytaliśmy globalnie te trudne nazwy i układaliśmy je z rozsypanych liter, dzięki czemu doskonale utrwaliliśmy poznane wcześniej literki.

Ostatnim etapem naszej podróży było spotkanie z bohaterami bajek Disneya. Do każdego z bohaterów dopasowywaliśmy odpowiedni atrybut. Bardzo spodobał nam się Kopciuszek, więc nasze ciocie postanowiły przybliżyć nam tę bajkę. Obejrzeliśmy jej ekranizację, wysłuchaliśmy czytanej bajki a gdy już ją poznaliśmy, sami wcieliliśmy się w role lektorów i opowiadaliśmy ją. To był fascynujący, kolorowy tydzień, rozwijający wyobraźnię.