2018.02.02. Przyprawy, smaki, zapachy, muzyka, tańce – czyli kolorowy świat Bollywood w AMISIU

Bollywood w Amisiu!!!
Pierwszy tydzień ferii dobiega końca a w naszym przedszkolu nie zwalniamy tempa. Dziś nasze Amisiaki miały okazję poczuć Indyjskie klimaty i zatańczyć indyjski taniec – Bollywood. Nasze ciocie przygotowały nam stroje i wspaniały wystrój sali. W kolorowy świat Bollywood wprowadził nas film na którym aktorzy śpiewali i tańczyli w rytm piosenki „Gori, gori”.

Po projekcji filmu, świadomi już tego co nas czeka, mogliśmy rozpocząć naszą przygodę w Indiach. Rozpoczęliśmy ją od próbowania indyjskich przypraw – curry, kurkuma, kminek, papryka, imbir, a także bazylia oraz mąka kukurydziana. Roztaczany przez nie zapach był bardzo intensywny i oryginalny. Wspólnie z ciociami przygotowaliśmy własną przyprawę curry. Spróbowaliśmy też jak smakuje ona z ryżem. Dzięki temu doświadczeniu mieliśmy okazję poznać nowe, nieznane dotąd smaki.

W Amisiu wszystko przecież może się zdarzyć, dlatego ciocie wyczarowały dla nas latający dywan, na którym każde z nas mogło magicznie poszybować i poczuć się niczym Alladyn. To była świetna zabawa, bo kto nie lubi się huśtać.

Ciocia Agnieszka nauczyła nas niesamowitego tańca Bollywood który bardzo się nam spodobał. Lubimy tańczyć w rytm tak energicznych piosenek. Każdy z nas miał na ręku dzwoneczki, które dodatkowo podkreśliły indyjskie tańce. Na koniec zabawy ciocie rozsypały kolorowe konfetti. To była niesamowita zabawa! Zobaczcie sami jak świetnie się bawimy z ciocią Agnieszką!

Oj działo się dzisiaj działo, a to jeszcze nie koniec ferii… Ciekawe co będzie się działo w przyszłym tygodniu…