2018.01.30. Biedroneczki wraz z „Balbinką” odwiedziły Teatr

Dziś nasze Biedroneczki wraz z nową koleżanką „Balbinką” odwiedziły Teatr. Dowiedziały się czym jest kurtyna, scena, widownia i kim jest aktor. Oczywiście omówiliśmy zasady dobrego zachowania, które nas obowiązują podczas spektakli. Próbowaliśmy czytać globalnie nowe słowa.

Następnie przenieśliśmy się w teatralny świat dzięki programowi edukacyjnemu na tablicy multimedialnej. Jego bohaterowie opowiedzieli nam wiele ciekawostek na temat teatru, mogliśmy wybrać aktorów do przedstawienia „Kopciuszek”, ustawialiśmy oświetlenie na scenie. Najlepiej bawiliśmy się w garderobie, gdzie kompletowaliśmy stroje dla naszych postaci – Rycerz, Krasnoludek, Czerwony Kapturek i Indianin.

Ale najfajniejsza niespodzianka czekała na nas na koniec zajęć! Przybyła do nas nasza ukochana koleżanka Balbinka. Ona też chciała odwiedzić teatr. Aby spełnić jej marzenie ułożyliśmy trasę po której Balbinka bez problemu mogła dojechać do teatru. Każdy z nas był kierowcą Balbinki i mógł nią sterować. Była to dla nas niesamowita atrakcja, wszyscy kibicowaliśmy sobie wzajemnie i podpowiadaliśmy w którą stronę skręcić tak żeby nie wypaść z toru.