2018.01.19. Biedroneczki poznały literkę „P, p” – jak parasol

W sali Biedronek ciągle coś się dzieje 🙂 Tym razem poznaliśmy literę „P, p”.

Nasz dzień zaczęliśmy jak zwykle od porannego kręgu. Przywitaliśmy się, sprawdziliśmy jaki mamy dzień tygodnia, miesiąc, porę roku i rok. Dzięki naszemu „kalendarzowi” doskonale orientujemy się w czasie. Znamy też oznaki zimy, sporty zimowe, a najbardziej lubimy wyglądać przez okno i sprawdzać pogodę.

Swoją przygodę z nową literą rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza o czterech „P”orach roku. Każda „P”ora miała swoją „P”arasolkę z odpowiednimi atrybutami. Układaliśmy je zgodnie z kolejnością i dopasowywaliśmy do nich nasze „kalendarzowe” oznaczenia pór roku. Rozmawialiśmy o kolorze i atrybutach każdej pory i o przydatności parasolek przez cały rok.

Następnie ciocia pokazała nam monografię litery „P, p”. Najpierw szukaliśmy jej w wyrazach. Nie w każdym z nich można było ją znaleźć. Przy okazji powtarzaliśmy wszystkie poznane dotąd litery. Ćwiczyliśmy wymogę nowej litery – głośno i cicho. Wymienialiśmy znane nam słowa zaczynające się na tą literę.

Gdy już wszyscy wiedzieliśmy jak wygląda i jak należy wymawiać literę „P” przystąpiliśmy do wykonywania kart prac. Szukaliśmy litery w opowiadaniu, wyklejaliśmy wyrazy z literą „P”, kreśliliśmy ją po śladzie i malowaliśmy. Wyklejaliśmy słowa zaczynające się na „P” – parasol i Pola.

A na sam koniec, po ciężkiej pracy, czekała na nas niespodzianka 🙂 Po wysiłku umysłowym mogliśmy się odprężyć tańcząc, skacząc i doskonale się bawiąc. Oczywiście był to taniec z parasolkami do „Deszczowej piosenki”. Tacy z nas mali artyści!!!