2017.04.10. Zajęcia otwarte z rodzicami grupa III

Dziś w grupie 3 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W okresie przedświątecznym oczywiście rozmawialiśmy o Świętach Wielkanocnych. Jak każde zajęcia rozpoczęliśmy od wzajemnego  przywitania piosenką „Wszyscy są…”. Naszych szczególnych gości dzieci przywitały piosenką „Witaj mamo, witaj tato”. Na porannym kręgu sprawdziliśmy listę obecności, wyznaczyliśmy dyżurnego, przypomnieliśmy sobie nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku.  Po powitaniu, uczestnicy zajęć wysłuchali wiersz „Jak to będzie” M. Konopnickiej. Następnie omówiliśmy treść utworu i załączone do niego ilustracje.  Po wprowadzeniu przeszliśmy do ćwiczeń aktywizujących: dopasowywanie ilustracji do odpowiednich Świat, sianie rzeżuchy, ozdabianie jajek,  konkurs w jak najszybszym obraniu jajka, degustowanie świątecznych przysmaków. Ostatnim punktem programu był pokaz filmów dokumentujących postępy dzieci. Na koniec dzieci i rodzice za dobrą pracę otrzymali słodkie czekoladowe jajeczka. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym  na kolejne zajęcia otwarte.