Wszyscy wspólnie uczestniczyli w zajęciach Terapii przez Sztukę. Dzieci najpierw bawiły się przy muzyce wiosennej – naśladowały ruchy pokazywane przez ciocie, a niektóre tańczyły w swoim własnym rytmie. Radości i śmiechu było co niemiara! 
Następnie przedszkolaki brały udział w zagadkach „Co w trawie piszczy?”. Dzieci uważnie nasłuchiwały odgłosów zwierząt żyjących na łące, puszczanych z magnetofonu, odgadywały jakie dźwięki słyszą oraz próbowały je naśladować. 


Kolejną atrakcją było losowanie z zamkniętymi oczami zabawkowych owadów. Zadaniem dzieci było odgadnięcie, jaki owad ukrył się w ich dłoniach. Ćwiczenie dostarczyło wiele emocji i świetnej zabawy! 

Na zakończenie wszystkie dzieci usiadły wygodnie i relaksowały się przy spokojnych dźwiękach łąki. 

To był dzień pełen muzyki, ruchu, zagadek i sensorycznych doświadczeń!



