Tematem spotkania była historia o tym, jak Gucio uczył się mówić magiczne słowo „dziękuję”. Dzieci rozpoczęły zajęcia od serdecznego przywitania z kolorowym jednorożcem, który jak zawsze wprowadził wszystkich w radosny nastrój.
Następnie przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Guciu i wspólnie zastanawiały się, dlaczego warto okazywać wdzięczność oraz używać słowa „dziękuję” w codziennych sytuacjach. Podczas rozmowy kierowanej dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i przykładami dobrych manier.
To były pełne emocji i wartościowych rozmów zajęcia, które pomogły dzieciom lepiej zrozumieć znaczenie uprzejmości i wdzięczności 


