03.01.2023 Zimowy krajobraz

Na jednych z zimowy zająć, dzieci z grupy „Gwiazdeczek” miały okazję poznać właściwości śniegu. Dotykając i formując go w przeróżne kształty, dzieci mogły rozwijać swoje zdolności manualne. Następnie dzieci same zamieniły się w wirujące śnieżynki śniegu i odtańczyły zimowy taniec w rytmie muzyki Antoniego Vivaldiego – „Zima”. Po pląsach nasze gwiazdeczki mogły stworzyć śniegowe kule z papieru lub waty, poznając teksturę danych materiałów i ćwicząc swoją spostrzegawczość dotykową i wzrokową, określając cechy przedmiotów. Dzięki śnieżkom i chuście animacyjnej, mogliśmy wspólnie rozpętać burze śnieżną. Na koniec dzieci stworzyły prace plastyczną – bałwanka. Użyły do tego foli bąbelkowej i piankowego filcu.