02.06.2026 Wyjście do biblioteki

Dziś dzieci z Przedszkola Amiś odwiedziły dwie biblioteki, 📚📖 gdzie czekało na nie mnóstwo ciekawych atrakcji. W pierwszej z nich- Miejskiej Bibliotece Publicznej mogły podziwiać bogaty księgozbiór dla najmłodszych, a pani bibliotekarka przeczytała im ciekawą książeczkę.
W drugiej bibliotece- Bibliotece Pedagogicznej, przedszkolaki uczestniczyły w niezwykłym teatrzyku kamishibai 🎭. Z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o wilczku, który marzył o zmianie koloru swojego futerka. Próbował różnych barw, jednak ostatecznie doszedł do wniosku, że najpiękniejszy jest jego naturalny, szary kolor, bo właśnie on czyni go prawdziwym wilkiem.
Po teatrzyku dzieci chętnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Dużo radości sprawiła im również zabawa z „magicznym pudełkiem”, z którego losowały różne przedmioty wyłącznie za pomocą dotyku, bez podglądania. Na zakończenie czekała na nich sensoryczna ścieżka, którą z entuzjazmem pokonywały.
To był wyjątkowy dzień pełen nowych doświadczeń, zabawy i kontaktu z książkami. Na pamiątkę wizyty każde dziecko otrzymało dyplom Małego Miłośnika Książek oraz przepiękną, kolorową zakładkę do książki.
Dziękujemy paniom bibliotekarkom za ciepłe przyjęcie i wspaniale przygotowane zajęcia! 😁